Başarılı kadınların ortak özellikleri

Başarmak istediğimiz ne kadar farklı olursa olsun başarıya giden adımlarımız aynıdır. İşte başarılı kadınların ortak özellikleri...

Başarılı kadınların ortak özellikleri

Başarmak istediğimiz ne kadar farklı olursa olsun başarıya giden adımlarımız aynıdır. İşte başarılı kadınların ortak özellikleri...

Başarılı kadınların ortak özellikleri
10 Temmuz 2019 - 09:09

Herkesin başarıdan anladığı ve başarmak istediği farklıdır. Ancak başarılı kadınların birçok özelliği ortak. Kadınların uğruna savaş verdiği, çabaladığı ve elde etmek istediği şey için attığı , adımlar aslında çok benzer. Bu özellikleri öğrenmek, kendi yaşamanıza aktarmanıza ve başarılı olmak istediğiniz şeye daha kolay ulaşmanıza yardımcı olabilir. Sizler içinbaşarılı kadınların ortak özelliklerini bir araya getirdik.

RİSK ALMAK


Her adımınızın güvenli olmasını şstemek ve risk almamak, size sadece elinizdekiyle yetinmeyi ve yerinizde saymayı öğretir. Başarılı kadınlar risk almaktan korkmaz ve gerektiği yerlerde kontrolü elden bırakmadan olayları akışına bırakırlar.

HEDEFE BAĞLILIK

Başarılı olmak istediğiniz şeye bağlılık ve tutku duymak, başarılı olmanın anahtarıdır. Eğer başarılı olmak istediğiniz alana bağlılık duymuyorsanız, yolyakınken dönmenizi öneririz. Bağlılık ve tutku motivasyon getirir. Motivasyon ise daha azimli ve başarılı olmanızı sağlar.

KENDİNE İNANMAK

Başarılı kadınlar için imkansız diye bir şey yoktur. İstekleri ne olursa olsun ona ve kendilerine sonsuz inanırlar. Durum ne olursa olsun inançlarını kaybetmezler ve pes etmezler.

SAĞLAM İLİŞKİLER

Sosyal ve iş çevrelerinde ilişkilerini sağlam kurarlar. Arkadaşlık ilişkileri ve sosyal çevreleri geniştir ve bu konuda emin adımlar atmaya özen gösterirler. Tüm ilişkileri güvene dayalıdır.

İLİŞKİLER

Başarılı kadınların partner seçimleri oldukça dikkatlidir. Kendilerini desteklemeyecek, güvenmeyecek ve sürekli aşağılayacak partnerlerden kesinlikle uzak dururlar. Her koşulda kendilerine güvenen ve destekleyen insanlarla sağlam ilişkiler kurarlar.

KİŞİSEL VAKİT

Üzerlerindeki sayısız sorumluluğa rağmen kendilerine vakit ayırmak başarılı kadınların ortak özelliklerinden biridir. Kendilerine verdikleri değer ve saygı onların kişisel vakit yaratma ve isteklerine yönelme hislerini arttırır. Ayrıca kendilerine zaman ayırmaları motivasyonlarını da etkiler. 

MÜKEMMELLİYETÇİ OLMAMAK

Mükemmeli aramak çoğu zaman elimizdeki fırsatları kaybetmemize neden olur. Bu nedenle başarılı kadınlar mükemmeli aramak yerine kendi istediklerini ararlar. Detaylara önem vermezler ve iyi olanın da kıymetini bilirler.


YORUMLAR

  • 0 Yorum