Gluten nedir? Glutensiz gıdalar nelerdir?

Glüten nedir, gluten hangi yiyeceklerde bulunur, glütensiz gıdalar neler, kimler glütenden uzak durmalı?

Gluten nedir? Glutensiz gıdalar nelerdir?

Glüten nedir, gluten hangi yiyeceklerde bulunur, glütensiz gıdalar neler, kimler glütenden uzak durmalı?

Gluten nedir? Glutensiz gıdalar nelerdir?
14 Ekim 2020 - 15:30

  Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz glüten nedir? Sosyal medyada sık sık glüten diyetleriyle gündeme gelen ünlüler, marketlerde kolayca ulaştığımız yulaflı, kepekli, glütensiz gıdalar, Çölyak hastalığının sık sık yaygınlaşması derken son zamanlarda glüten çokça duyduğumuz bir kelime haline geldi. Sağlıklı yaşamın daha da önem kazanması, bağışıklığı güçlendirmek için nelerin yapılabileceğinin araştırılması birçok insanı glütensiz yaşama yönlendirdi.  Sizler için glüten hangi yiyeceklerde bulunur, glütenden uzak durması gerekenler kimler sorularına cevap bulduk. 

GLÜTEN NEDİR?


  Gluten,  buğday, arpa gibi tahılların içinde bulunan bir çeşit protein grubudur. Daha çok işlenmiş gıdalar içerisinde bulunan ve sindirimi zor olan glüten;  glütenin ve gliadin olmak üzere iki ana bileşenden oluşur. Kullanıldığında besinleri birleştirici özelliği olan bu maddeler mayalanmayı sağlar, ekmek gibi unlu ürünlerin kabarmasına yardımcı olur, besinlere kıvam verir. Çoğunlukla vücut bu maddeyi tolere edebilse de bağışıklık sistemine zarar verebilir, sindirim sorunlarına ve en önemlisi alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

GLÜTEN HANGİ YİYECEKLERDE BULUNUR?

Glüten, elastik bir yapıya sahip protein topluluğudur. Mayalanmayı sağlayan bu protein ekmek gibi işlenmiş tahıllı gıdaların hemen hepsinde bulunmak zorundadır. En sık sorulan sorulardan biri patateste glüten var mı?  Ciddi sağlık problemlerine yol açan glüten;
•    hamur ürünlerinde(lavaş, pide, simit vs.)
•    kuruyemişlerde
•    patates kızartması cips işlenmiş etlerde
•    salata soslarında
•    pasta ve kek türü gibi yiyeceklerin hepsinde bol miktarda bulunur. 

 Herkesin merak ettiği bir diğer soruysa bulgurda ve pirinçte glüten var mı? Günlük hayatta tüketilen pek az tahıl ve tohum çeşidinde glüten bulunmaz.  Bunlar:
•    Mısır
•    Pirinç
•    Kinoa
•    Keten
•    Darı
•    süpürge darısı
•    tapyoka
•    karabuğday
•    ararot
•    amarant
•    yulaf

KİMLER GLÜTENDEN UZAK DURMALI?

Çoğu insana herhangi bir zarar vermeyen glüten bazı bünyelerde hassasiyete sebebiyet verir. Çölyak Rahatsızlığı olanların, alerjik bir reaksiyon olan Glüten İntoleransına sahip kişilerim ya da toplumda Huzursuz Bağırsak Sendromu olarak bilinen İrritabl Bağırsak Sendromu bulunan kişilerin glütenden uzak durmaları gerekir.  Herhangi bir hastalığı bulunmayan ancak bünyeleri tepki verdiğinden glütenden uzak durması gereken bir kesim de mevcut. Glüten hassasiyeti bulunan insanlar ürünleri alırken mutlaka ürünün arkasındaki uyarıları dikkate almalıdır. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum